mahname-tir-1401-1111

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱

در ماهنامه داخلی باشگاه تحول ماهان به روادیدی که تیرماه ۱۴۰۱ در مرکز مشاوره مدیریت ماهان اتفاق افتاده است پرداخته می شود که در ادامه به بررسی این روادید تیرماه ۱۴۰۱ می پردازیم.

دپارتمان هک رشد و هفته‌های بسیار پرکار

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه
ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

در این ماه دپارتمان هک رشد ماهان بسیار فعال بود. با یکی از برندهای معظم در زمینه تولید لوازم برقی مرتبط با صنعت آرایشی و بهداشتی (سشوار و …) قرارداد امضا شد. پروژه برای یکی از هلدینگ‌های معتبر در زمینه لجستیک نیز به مرحله امضای قرارداد رسید. همچنین در پی برگزاری دو جلسه با مدیران محترم یکی از معروفترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور، پروپوزال هک رشد فروش تدوین و تقدیم گردید.

علاوه بر این موارد، برای دو برند در زمینه‌های تولید قطعات خودرو و چاپ و بسته‌بندی، پروپوزال تهیه و تحویل گردید. در ضمن جلسات مشاوره با برندهای معظم دیگری از جمله آچار باز برگزار شد. اتفاق خوب این بود که در برخی از این پروژه‌ها همکاری همه جانبه‌ای میان دپارتمان‌های دیجیتال مارکتینگ و هک رشد مرکز مشاوره مدیریت ماهان انجام شد تا مشکل فروش کسب و کارها برطرف شود.

برگزاری جلسات کوچینگ فروش

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه
ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

یکی از اقدامات واحد پروژه‌های مرکز مشاوره مدیریت ماهان در ماهی که سپری شد برگزاری جلسات کوچینگ فروش برای مدیران کسب و کارها بود.

در این جلسات که با مدیریت آقای دکتر عرفان الله‌وردی برگزار شد توانمندسازی تیم فروش کسب و کارها مورد نظر قرار گرفت. یکی از برندهای معظمی که از این جلسات بهره گرفت صرافی ارز دیجیتال اکس‌اونیکس بود. همچنین مدیران برند شناخته شده‌ای در زمینه املاک نیز در جلسات کوچینگ حضور پیدا کردند. 

رویدادهایی ویژه مدیران آینده‌نگر

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه
ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

در این ماه دو رویداد ویژه رهبران و مدیران کسب و کار برگزار کردیم. در رویداد نوآوری در فروش که با سخنرانی آقای دکتر علی رودگر همراه بود، افراد شرکت کننده با روش‌های نوین فروش و همچنین هک رشد آشنا شدند. در همایش تجارت بین الملل نیز آقای دکتر سینا گرامی توضیح دادند که چگونه در مرکز مشاوره مدیریت ماهان به رهبران کسب و کار کمک می‌کنیم تا کسب و کار خود را جهانی کنند. 

و فقط عشق می‌ماند

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه
ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

تیر ماه، دو مراسم تولد ویژه همکاران عزیز مرکز مشاوره داشتیم. در کنار هم تولد سرکار خانم هلیا سیاوشی مدیر محترم اداری- مالی مرکز و جناب آقای رضا بختیاری حسابرس عزیزمان را جشن گرفته و برای این دوستان خوبمان آرزوی موفقیت کردیم. اعتقاد داریم سازمانی می‌تواند برای مخاطبانش مفید باشد که حال اجزای آن سازمان خوب باشد. در نهایت: “و فقط عشق می‌ماند”.

۷ شب لایو با مشاوران ارشد مرکز مشاوره مدیریت ماهان

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

از ۲۲ تا ۲۸ تیر طی ۷ شب در لایو اینستاگرامی میزبان مشاوران ارشد مرکز مشاوره مدیریت ماهان بودیم. این لایوها به میزبانی آقای دکتر الله‌وردی اکانت منیجر مرکز مشاوره برگزار شد و طی آن‌ها مشاوران، تجارب خود را با مخاطبان لایوها به اشتراک گذاشتند. بیشترین اکانت منحصر بفرد که در یک شب از لایو بازدید کردند، حدود ۱۰۰۰ اکانت بود. خبر خوب اینکه فیلم ضبط شده این لایوها از طریق رسانه تخصصی مرکز مشاوره در اختیارتان قرار  گرفته است و شما می توانید به صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره مدیریت ماهان مراجعه کنید. 

تدوین طرح کسب و کار

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

در این ماه طرح کسب و کار برای موسسه مالی و حسابداری هاترا توسط آقای دکتر رضا کرد تدوین شد. شرکت تحلیل گران هوشمند آریا سیستم با برند تجاری هاترا در سال ۱۳۸۱ با همکاری و مشارکت گروهی از کارشناسان مجرب، مدیران مالی، حسابرسان و حسابداران فعالیت خود را آغاز نمود.

هاترا زیرساخت‌ها و فعالیت‌های خود را مبتنی بر کیفیت محصول، رضایت مشتری، خدمات پس از فروش و پایبندی به مسئولیت‌های اجتماعی بنا نهاده است.

امضای قرارداد میان مرکز مشاوره و موسسه حقوقی دادفران مهرپاو

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

در راستای ارائه خدمات به اعضای محترم باشگاه تحول ماهان، قراردادی با موسسه حقوقی مهر پاو به امضا رساندیم. پیرو این قرارداد، مدیران محترم عضو باشگاه تحول در زمینه‌ دعاوی حقوقی، ثبتی، کیفری، قراردادها،‌ داوری و … از ۲۰ ساعت خدمات مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند خواهند شد.

جلسات مشاوره کلینیکی در زمینه مارکتینگ و فروش

ماهنامه تیر ماه ۱۴۰۱ | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | ماهنامه

جلسات مشاوره کلینیکی در حوزه مارکتینگ و فروش با حضور آقای دکتر سامان صادق‌زاده ادامه پیدا کرد. از برندهای حاضر در این جلسات می‌توان به برند نیلو اشاره کرد که سس‌های ارگانیک تولید می‌کند. همچنین شرکتی در زمینه فروش لپ‌تاپ با حضور در جلسات مشاوره کلینیکی برای افزایش فروش خود پایه‌ریزی کرد. 

برگزاری جلسه ارائه پروژه دوره مشاور مارکتینگ کد ۹

جلسه ارائه پروژه‌ نهایی فارغ التحصیلان دوره پرورش مشاور مارکتینگ کد ۹ با حضور آقای دکتر کامبیز یوسفی بعنوان داور برگزار شد. در این جلسه فارغ التحصیلان دوره، آموخته‌های خود را بصورت اجرایی و در قالب پروژه‌ای شبه واقعی در معرض داوری قرار دادند.

امیدواریم از این فارغ التحصیلان با دانش و با انگیزه ماهانی در پروژه‌های آتی مرکز مشاوره استفاده کنیم. لازم به ذکر است که دوره پرورش مشاور مارکتینگ دیگر برگزار نخواهد شد اما دوره‌های پرورش مشاور فروش و مارکتینگ، مشاور اقتصاد و سرمایه‌گذاری و مشاور مدیرعامل در مرحله ثبت نام و برگزاری هستند.

طراحی سایت و سئو توسط تیم‌های فنی واحد پروژه مرکز مشاوره

تیم‌های طراحی سایت و سئو مرکز مشاوره مدیریت ماهان به سرپرستی مهندس ایمان حسینی چندین پروژه را در این ماه شروع کرده و یا به پایان رساندند. این پروژه‌ها مرتبط با شرکت‌‌ها و کسب و کارهای گوناگون از حوزه‌های چاپ و بسته‌بندی، سیستم‌های نظارتی- حفاظتی، روانشناسی و آموزش، غذا و دارو، جواهرات و تفریح و سرگرمی بودند. 

برگزاری جلسات مصاحبه دوره‌ها

جلسات مصاحبه دوره‌ها در این ماه بصورت فشرده دنبال شد. این جلسات با حضور مدیریت آکادمی ماهان، کوردینتور محترم هر دوره و مسئول ثبت نام دوره مربوطه برگزار گردید. در جلسات پرورش مشاور اقتصاد و سرمایه‌گذاری آقای دکتر محسن صیقلی و در جلسات پرورش مشاور مدیرعامل آقای دکتر کامبیز یوسفی بعنوان کوردینیتور حضور پیدا کردند. هدف اصلی از برگزاری چنین جلساتی این است که مطمئن شویم دوره‌ها برای دانش‌پذیران مناسب است و آن‌ها را به هدفشان می‌رساند.

تیر؛ ماهی که شهر ماهانی شد

در این ماه هموطنانی که یا ساکن تهران هستند یا به هر دلیلی وارد تهران شدند در سطح شهر با بیلبوردهای متنوع ماهان مواجه شدند. پشت طراحی هر کدام از این بیلبوردها ساعت‌ها فکر و فلسفه‌ای وجود داشت. خوشبختانه بیشتر اساتید و متخصصان حوزه برند و تبلیغات نظر مساعدی نسبت به محتوا و طراحی این بلیبوردها داشتند. برای برنامه‌ها و کمپین‌های آینده، مرکز مشاوره با افتخار و با آغوش باز پذیرای پیشنهادات و طرح‌های خلاقانه شما خواهد بود.

ماهان و متاورس؛ دریچه‌ای به آینده

در یک سال اخیر متاورس بعنوان حوزه‌ای جدید و آینده‌دار همواره مورد توجه مرکز مشاوره مدیریت ماهان بوده است. در همین راستا تولید محتوا، طراحی دوره آموزشی و برگزاری لایوهای اینستاگرامی در برنامه‌هایمان گنجانده شد.

در آخرین رویداد برنامه‌ریزی شده، پنجشنبه ۹ تیر ماه ۱۴۰۱ لایو اینستاگرامی با موضوع فرصت‌های ورود به متاورس با حضور آقای دکتر مصطفی مرشدی برگزار گردید. میزبان این لایو سرکار خانم یاسمین اسفندانی کارشناس ارشد واحد پروژه‌های مرکز مشاوره بودند.

انتظار می‌رود در سال‌های آینده شبکه‌های اجتماعی، موسسات سرمایه‌گذاری، برگزارکنندگان رویدادهای ورزشی و تفریحی، پلتفرم‌های خرید اینترنتی و … همگی به سمت استفاده از متاورس حرکت کنند. 

آموزش برای آنها که به پیشرفت خود اهمیت می‌دهند

کلاس‌های حضوری و آنلاین آکادمی ماهان در این ماه ادامه داشت. سرمایه‌گذاری در بازار مسکن، توانایی‌های یک مشاور در امور مالیاتی، سرمایه‌گذاری در بورس و رهبری تیم از جمله مباحثی بود که دانش‌پذیران دوره مشاور اقتصاد و سرمایه‌گذاری با آن آشنا شدند. تحقیقات بازار، مارکتینگ پلن و تحلیل داخلی نیز از مواردی بودند که در دوره مشاور مارکتینگ و فروش به آموزش آن‌ها پرداخته شد.

شخصیت مشابه شما در فضای بیزینس بین الملل کیست؟

براساس داده‌های موجود از کارآفرینان و مدیران بین المللی آزمونی را طراحی کردیم تا با استفاده از آن بتوانید شخصیت مشابه خود در فضای بیزینس بین الملل را شناسایی کنید. در این تست کافیست به چند سوال ساده پاسخ دهید تا اسم و تصویر شخصیت مشابه به شما نمایش داده شود. برای استفاده از این تست می‌توانید کد زیر را با تلفن همراهتان اسکن بفرمایید:

مصاحبه با دکتر علی ناصر حجتی مدیر دپارتمان دیجیتال مارکتینگ

مرکز مشاوره: لطفاً خودتان را بصورت مختصر معرفی فرموده و اشاره بفرمایید چه مسئولیتی در مرکز مشاوره مدیریت ماهان دارید؟

دکتر حجتی:‌ درود و عرض ادب. من علی ناصرحجتی، مدیر دپارتمان دیجیتال مارکتینگ مرکز مشاوره مدیریت ماهان، عضو هیات علمی و همچنین مشاور ارشد و مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ ماهان هستم و بسیار خوشحالم که در این گفت و گو در خدمتتان هستم.

مرکز مشاوره: دپارتمان دیجیتال مارکتینگ ماهان در یک سال گذشته چه فعالیت‌هایی داشته و چه پروژه‌هایی انجام داده است؟ می توانید آماری بدهید؟

دکتر حجتی:‌ دپارتمان دیجیتال مارکتینگ ماهان از سال گذشته تاکنون یکی از فعال‌ترین دپارتمان‌های مرکز مشاوره مدیریت ماهان بوده و بیش از ۲۰ پروژه جدی در آن به اتمام رسیده است. همچنین فقط از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون بیش از ۴۴۰ ساعت مشاوره کلینیکی و عملیاتی در این دپارتمان به مدیران کسب و کارها در راستای بهینه‌سازی واحدهای دیجیتال، راه اندازی کمپین‌های عملیاتی و افزایش فروش از طریق استفاده از دنیای دیجیتال به صورت تخصصی داده شده است. مشاوره‌های سال گذشته هم بسیار پرتعداد بوده و نتایج حاصل شده از آن هم برای کارفرماهای محترم ارزشمند بوده است. لازم به ذکر هست که این دپارتمان، با افتخار، بالاترین نرخ تمدید ساعات مشاوره و پکیج‌ها و همچنین پروژه‌های مرکز را هم به خود اختصاص داده است.

مرکز مشاوره: در نهایت چه دستاوردهایی برای کارفرماهای محترم حاصل شد؟ می‌توانید مثال بزنید؟

دکتر حجتی:‌ بسیاری از کارفرماها به واسطه مشاوره‌های مرکز توانستند تیم دیجیتال خود را راه اندازی یا فعال یا بهینه‌سازی کنند، به فروش از طریق بازاریابی دیجیتال دست پیدا کنند و علاوه بر صرفه جویی جدی و کاملاٌ قابل توجه در هزینه‌های اجرایی تبلیغات به واسطه بهینه‌سازی کمپین‌ها یا تبلیغات خود، مشتریان بیشتری بدست بیاورند. برخی دیگر از مشاورپذیران مرکز هم کسب و کار خود را به واسطه راهنمایی‌های عملیاتی در جلسات مشاوره کلینیکی یا آغاز کردند یا با شیوه متفاوتی که مبتنی بر سودآوری حداکثری هست ادامه می‌دهند.

مرکز مشاوره: به نظرتان چرا این قدر استقبال از پروژه های دیجیتال مارکتینگ در یک سال گذشته زیاده بوده است؟

دکتر حجتی:‌ به نظر می‌رسد به جایی رسیده‌ایم که کارفرمایان خودشان به این تشخیص رسیده‌اند که دوری یا ناآشنا بودن با دنیای بازاریابی دیجیتال فرآیندهای آنان را کند می‌کند و به نوعی می‌توان گفت عدم حضور یا نداشتن حضور موثر در دنیای بازاریابی دیجیتال می‌تواند تهدیدی جدی برای کسب وکارشان باشد. در ضمن آنان به وضوح رقبای خود را می‌بینند که توانسته‌اند از طریق بازاریابی دیجیتال به سهم بازار بیشتر یا سودآوری بالاتر دست یابند بنابر این به این سمت، پرشتاب حرکت می‌کنند.

مرکز مشاوره: غیر از جنابعالی، کدام مشاوران دپارتمان در این پروژه‌ها نقش داشتند؟

دکتر حجتی:‌ یکی از مهمترین ویژگی‌های مرکز مشاوره مدیریت ماهان کار تیمی و تلفیقی هست. بدون شک در روند پروژه‌ها و مشاوره‌ها نیاز به حضور مشاوران اجرایی و حرفه‌ای و دارای سوابق مهارتی و علمی زیادی هست بنابراین همکاران ارزشمند من در ماهان مانند جناب آقای دکتر صادق‌زاده، سرکار خانم دکتر فنایی، جناب آقای دکتر رودگر، جناب آقای دکتر ضیائی و بیش از ده نفر دیگر از همکاران گرامی ما مشغول ارائه مشاوره‌های تخصصی و عملیاتی در حوزه عارضه‌یابی، استراتژی، اجرا و بهینه‌سازی، ساخت و هموار کردن مسیر کسب و کارها و حتی فروش هستند.

مرکز مشاوره: در چه زمینه‌هایی کسب و کارها می‌توانند به دپارتمان دیجیتال مارکتینگ ماهان مراجعه کنند؟

دکتر حجتی:‌ در ماهان به همه کسب و کارهای مختلف چه در سایز کوچک و متوسط یا بزرگ و برند، چه در ابتدای مسیر راه اندازی یا در میانه رشد و سودآوری و چه در سایر بخش‌ها، مشاوره و راهنمایی‌هایی کاملاٌ متناسب با بودجه، سایز مجموعه و نیازها و درخواست‌های آنان داده می‌شود. بنابراین هر مجموعه‌ای که بخواهد از طریق بازاریابی دیجیتال کسب وکار خود را متحول یا بهینه‌سازی نماید می‌تواند در این زمینه از مشاوره‌های اختصاصی مرکز مشاوره مدیریت ماهان استفاده کند.

مرکز مشاوره: روش درخواست مشاوره چگونه است؟ از چه طریقی یک رهبر کسب و کار می‌تواند با شما ارتباط بگیرد؟

دکتر حجتی:‌ با تماس اولیه با شماره تماس مرکز یا درخواست از طریق وب سایت، درخواست مشاوره ثبت می‌شود و در اسرع وقت ضمن تماس مستقیم تلفنی با کارفرما، از نیازهای وی اطلاعات لازم کسب می‌شود و سپس با او ترجیحاٌ قرار حضوری و در صورت عدم امکان به دلیل حضور مشاورپذیر در سایر استانها یا کشورها قرار آنلاین برای جلسه اولیه ثبت می‌گردد و در ادامه، نقشه راه اختصاصی برای او تعیین می‌شود. بنابراین مرکز مشاوره به هیچ وجه راهکار ثابت در قالب راهنمایی عمومی یا فروش پکیج یا سایر آن ارائه نکرده و نخواهد کرد و تمامی ساعات مشاوره مبتنی بر ارائه راه‌حل‌های متناسب با مجموعه مشاورپذیر و به صورت اختصاصی خواهد بود.

مرکز مشاوره: چه برنامه‌هایی برای دپارتمان در ادامه سال دارید؟

دکتر حجتی:‌ رشد و توسعه همه جانبه از لحاظ افزایش تعداد خبره‌ترین مشاوران اجرایی بین‌المللی و ایرانی، ارائه راهکارهای تخصصی عارضه‌یابی دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی و داده، خدمات آموزشی تخصصی برای مدیران دیجیتال کسب وکارها در حوزه‌های اجرایی بازاریابی دیجیتال و همچنین خدمات ویژه دیجیتال برندینگ در ادامه سال در مرکز مشاوره بر اساس برنامه از پیش تعیین شده برقرار خواهد بود و ارائه خدمات عمومی، تخصصی و ویژه به صاحبان کسب و کار که درخواست تحول جدی و اساسی در کسب و کار خود را دارند از اهداف ادامه مسیر سال ۱۴۰۱ در مرکز مشاوره مدیریت ماهان است.

مرکز مشاوره: در انتها اگر موردی هست که تمایل دارید به آن اشاره بفرمایید در خدمتتان هستیم.

دکتر حجتی:‌ تمایل دارم این نکته را اضافه کنم که دپارتمان مرکز مشاوره مدیریت ماهان یک آژانس بازاریابی دیجیتال یا فروش نیست و برخلاف بسیاری از موسسات و مجموعه‌ها، صرفاٌ به دنبال ارائه بهترین راهکارها آن هم کاملاٌ اختصاصی و از قضا شدنی و عملیاتی با حصول بالاترین بهره‌وری و کاهش هزینه‌های اجرایی هست و در این مسیر هرگونه عاملی که سبب کندشدن مسیر رشد یا ناممکن بودن آن گردد شناسایی و در مسیر مشاوره با مشاورپذیر حذف می‌گردد. ضمناٌ مرکز تمامی زیرساخت‌های لازم دیجیتال مانند تولید وب سایت، سئو، سوشال مدیا، محتوا، کمپین‌ها، استراتژی و سایر آن را نیز برای مشاورپذیران خود تولید یا بر روی پروژه ها نظارت اجرایی می‌نماید.

مرکز مشاوره: ممنونیم از وقتی که برای این مصاحبه اختصاص دادید. امیدواریم موفقیت‌هایتان ادامه داشته باشد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *