lec_n3-768x534

تکنیک گاو بنفش

یکی از ویژگی هایی که یک محصول می تواند شما را جذب کند، خاص و منحصر بودن آن است. تکنیک گاو بنفش ست گادین نیز به همین موضوع اشاره دارد.

تکنیک گاو بنفش

بیایید با مثالی ساده شروع کنیم، فرض کنید که برای تفریح به شمال سفر کرده اید و در میان مراتع تعدادی گاو می‌بینید که در زندگی شهری نمی‌بینید و برایتان کمی عجیب است ، اما بعد از چند روز تماشای گاوها در مراتع دیگر گاوها به چشم شما کاملا عادی به نظر می‌آیند.

اما اگر یک گاو بنفش را ببینید چطور؟ جالب به نظر می‌رسد! خیلی جالب

این مثال بر روی فروش و پیشرفت کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد، اما چگونه؟

تاثیر استراتژی گاو بنفش در فروش

به طور مثال شما به تازگی برند پوشاک راه‌اندازی کرده اید. مدل های زیبا و با کیفیت تولید می‌کنید، در ابتدای کار در شبکه های اجتماعی تبلیغ می‌کنید و شعار شما «ارائه ی بهترین هاست».

اما با این وجود با فروش چشمگیری مواجه نخواهید شد.

چرا؟ «به این دلیل که ‌دیگران هم مانند شما فعالیت می‌کنند و شما تفاوتی با سایر برندها ندارید!»

در واقع محصول شما بشتر از اینکه دارای شعارهای متعدد باشد نیاز مند یک ویژگی متمایز کننده و منحصر به فرد با سایر رقبا است.

استراتژی گاو بنفش استراتژی مهمی است که یک مشاور مارکتینگ نیز می تواند از آن استفاده کند.

استراتژی گاو بنفش در برند

برند شما باید گاو بنفش باشد. خصوصیات ویژه‌ای را دارا باشد که دیگران از آن بی‌بهره اند.

به طور مثال اکسسوری خاص به همراه لباس ارائه دهید و یا بسته بندی انتخاب کنید که حافظ محیط زیست باشد (در ایران کارخانه های تولید کاغذ از جنس سنگ آهک و بدون قطع هیچگونه درختی رواج پیدا کرده که با برندهای مختلفی فعالیت می‌کنند) و یا امکان پرو در منزل را داشته باشید، اگر دیگران هزینه پیک را دائما در برند خود جای داده‌اند شما اولین باشید که هزینه پیک را برای مشتریان نام نمی‌برید و یا هزینه را صرف امور خیریه می‌کنید.

همین وجه تمایز ها می‌شود گاو بنفش و این یعنی متفاوت بودن و رسیدن به فروش ایده آل، اما یادتان باشد که بعد از مدتی تبدیل به گاو قهوه ای نشوید!

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *